poniedziałek, 2 maja 2016

"Fangirl" Rainbow Rowell - Recenzja

Gdybym miała opisać tę książkę w dwóch słowach byłyby to slowa "absolutnie fantastyczna". Słyszałam dużo o książkach Rainbow Rowell, szczególnie, dużo osób chwali  jej bestsellera "Eleanora & Park". Jednak podczas przeglądania tytułów książek, akurat  ta książka wpadła mi w oko,dlatego też postanowiłam książkę tą przeczytać.


Książka opowiada historię dwóch bliźniaczek, które dorastały w świecie Internetu.

Główna bohaterka, Cath przez dorastanie bez matki, stała się bardzo zamkniętą w sobie dziewczyną, jest nadmiernie przywiązana do siostry, która odgrywa rolę  jej najlepszej przyjaciółki.Dziewczyny są bardzo zżyte z sobą,zawsze znajdują w sobie oparcie, to jednak się zmienia, gdy obie dziewczyny decydują się na odejście z domu na uczelnię i  zdecydowały, aby nie dzielić razem pokoi. Teraz Cath musi zmierzyć się z życiem studentki pierwszego roku oraz tym że siostra coraz bardziej się od niej oddala..

Myślę że "Fangirl" to lektura obowiązkowa dla każdego nastolatka przechodzącego wszelkiego rodzaju zmiany, gdyż ukazuje wiele ważnych tematów,zacząwszy od strachu przed poznawaniem nowych przyjaciół, zmianę relacji między ludźmi... Wydaje mi się, że  ludzie często myślą, że dorastając wyrastamy z dziecinnych rzeczy, i że to właśnie  dorastanie często oznacza  pozostawienie części naszego życia za sobą,jednak książka ukazuje nam że tak naprawdę rzeczy które są dla nas ważne nigdy nie zostają za nami. Życie polega na znalezieniu równowagi w życiu podczas podróży w dorosłe życie, a ta książka odkrywa przed nami tą podróż doskonale.


Ogólnie rzecz biorąc, bardzo spodobała mi się ta książka."Fangirl" zawiera wszystkiego po trochu: romans, humor, dramat, a nawet trochę  fantazji (szczególnie w opowiadaniach fan-fiction Cath).Mimo wielu negatywnych opinii z jakimi spotkałam się,odnośnie tej książki wśród znajomych,mogę z czystym sumieniem powiedzieć że książka jest warta przeczytania,i napewno wniesie wiele do waszego życia.

"- Czytałeś książki z serii?
- Widziałem filmy.
Cath tak mocno wywróciła oczami, że aż ją zabolało.""- Na biurku masz głowy Simona Snowa – zauważyła Reagan.
- To tylko pamiątkowe popiersia.
- Żal mi ciebie, więc zostanę twoją przyjaciółką.""- Musimy poznawać nowych ludzi […]
- Nie potrzebuję nowych ludzi.
- To właśnie dowodzi jak bardzo ich potrzebujesz..."


"– Co to, kurde, jest fandom?
– Nie zrozumiesz tego – westchnęła Cath, żałując, że użyła tego słowa, i mając świadomość, że jeśli zacznie się tłumaczyć, tylko pogorszy sprawę. Reagan nie uwierzy ani nie zrozumie, że Cath nie jest taką sobie zwykłą fanką Simona. Była jedną z tych prawdziwych. Była fanką, która ma własnych fanów."

4 komentarze:

 1. Hehe cytaty świetne i recenzja oczywiście też :D Muszę w końcu zapoznać się z twórczością Rainbow Rowell :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm... Twoja recenzja pokazuje jak różne gusta czytelnicze mogą mieć różne osoby :D Dla mnie książka była mocno przeciętna, oczywiście plus za tematykę, ale naprawdę spodziewałam się czegoś lepszego :/
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubie tego typu książki takie niepozorne a jednak z jakimś przesłaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubie tego typu książki takie niepozorne a jednak z jakimś przesłaniem :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że jesteś tutaj!
Każdy komentarz jest dla mnie ogromną motywacją!