niedziela, 24 kwietnia 2016

Recenzja Olimpijscy Herosi tom 1 ,,Zagubiony Heros''

Witajcie :) chciałabym się z wami podzielić moją opinią na temat książki którą właśnie dzisiaj skończyłam czytać.

OLIMPIJSCY HEROSI TOM 1 ,,ZAGUBIONY HEROS''
Po książkę sięgnełam,w sumie dlatego,że już miałam styczność z serią "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" Rick'a Riordan'a i uwielbiam sposób pisania tego autora.Gdy dowiedziałam się że ,,Olimpijscy Herosi'' to jest kontynuacja poprzedniej serii,nie było mowy bym nie kupiła tej serii,
zamówiłam ją z strony wydawnictwa "galeria książki" które jako jedyne wydawnictwo w Polsce wydaje książki Riordan'a, i muszę pochwalić wydawnictwo ponieważ jako jedno z nie wielu nie robi liczych błędów jak. np. zmienianie płci kobiecie itp..

Fabuła książki skupia się głównie na przepowiedni która została wypowiedziana pod koniec ostatniego olimpijczyka (jeśli ktoś nie wie bądź nie pamięta: Podjąć musi herosów siedmioro wyzwanie,Inaczej pastwą burz lub ognia się stanie.Przysięga tchem ostatnim dochowana będzie,A wróg w zbrojnym rynsztunku u wrót śmierci siędzie').
Książka zaczyna się w momencie gdy jeden z głównych bohaterów serii "olimpijscy herosi" - Jason,budzi się w autobusie szkolnym (którym jedzie na wycieczkę) i nic nie pamięta,dowiaduje się że Piper to jego dziewczyna a Leo to jego najlepszy przyjaciel.Gdy trójka "przyjaciół'' dociera na miejsce centarlne wycieczki, na tarasie atakuje ich bóg wiatru(?) .Na odsiecz herosom przybywa Annabeth która zabiera ich do obozu herosów,gdzie wychodzi na jaw że Piper to córka afrdyty,Leo to sym Hefajstosa a Jason,już dawno temu został uznany przez swojego boskiego rodzica.Nowym Herosom przypada zadanie wyruszenia na misję by uwolnić Herę,a w tym saamym czasie Annabeth wyrusza na poszukiwanie swojego ukochanego,Percy'ego Jacksona który niespodziewanie zaginął.
Młodzi Herosi podczas swojej misji spotykają nocne łowczynie,których przewodniczącą jest Thalia,  która mówi Jasonowi kim jest jego ojciec.
Gdy przyjaciołom udaje się uwolnić Herę wyjawia ona im iż to ona wyczyściła pamięć Jasonowi i Percy'emu oraz zrobiła wszystko co się da by Percy trafił do obozu herosów dla dzieci rzymskich bogów,a Jason do obozu herosów dla dzieci greckich bogów,bo tylko tak mogą wypełnić przepowiednię.
Moim zdaniem książka jest bardzo ciekawa,a okładka zachęca do czytania. Jedynym minusem jest chyba to że książka jest pisana z punktu widzenia każdego z 3 głównych bohaterów tej książki, i czytając na początku może nam się trochę wszystko pomieszać,ale poza tym książka na pewno jest warta polecenia. Jednak myślałam że będzie w książce więcej wątków o innych bohaterach (np.Annabeth,Percy itd..)

moja ocena książki:

8,5

3 komentarze:

 1. Przypomniałaś mi moją pierwszą recenzję, tej oto książki :') Znalazło się kilka błędów interpunkcyjnych i wydaje mi się,że dopełniacz saksonski przy "Ricka" jest niepotrzebny, ale na tym się aż tak bardzo nie znam. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów :)

  http://belikovbookblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojeeeju kocham to <3 Kocham Percy'ego, kocham Nicka, kocham Pana D. (ekhm), kocham cały ten świat, ten humor, tych bohaterów... Uwielbiam! :)
  Powiedz mi, co sadzisz o końcówce 5 tomu? To znaczy ona nie była zła, ale liczyłam na coś troszeczkę, troszkę innego. Jak jest u Ciebie?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że jesteś tutaj!
Każdy komentarz jest dla mnie ogromną motywacją!